SuperClot® | Saniyede Cerrahi Hemostaz

SuperClot Nedir?
SuperClot® Emilebilir Polisakkaritler Hemostat (SuperClot®), emilebilir, modifiye polimer partiküllerinden (AMP®) ve aplikatörlerden oluşan bir tıbbi cihazdır . AMP® parçacıklar, biyo-uyumlu pirojenik ve saflaştırılmış bitki nişasta elde edilir. Ürün, insan veya hayvan kaynaklı herhangi bir bileşen içermemektedir. SuperClot®, cerrahi prosedürler sırasında veya travmatik yaralanmadan sonra kanamayı kontrol etmek için emilebilir bir kan grubu olarak kullanılabilir.

SuperClot Nasıl Çalışır?
AMP® partikülleri, kandan suyu emebilen moleküler bir yapıya sahiptir. Bu dehidrasyon işlemi, normal fizyolojik pıhtılaşma kaskadını hızlandıran yüksek konsantrasyonda trombositler, kırmızı kan hücreleri ve pıhtılaşma proteinleri (trombin, fibrinojen, vb.) İle sonuçlanır.

Kanla temas halinde olan AMP® partikülleri, kanamayı kontrol etmek için mekanik bir bariyer sağlayan jelleşmiş, yapışkan bir matriksin oluşumunu teşvik eder . Emilim genellikle birkaç gün sürer ve kullanılan malzeme miktarına ve kullanıldığı yere bağlıdır. AMP® parçacıklarıamilaz ve glukoamilaz tarafından bozunur .
SuperClot Hazırlık
Mühürlü SuperClot® ambalajını görsel olarak inceleyin. Bir paket daha önce açılmış veya hasar görmüşse, atınız ve yenisiyle değiştiriniz. AMP® partikül dağıtıcıyı (torba) ve aplikatörü ambalajından çıkarın.


SuperClot Uygulama Tekniği
1) Yarayı bir gazlı bezle kurulayın ve fazla kanı alın.
2) Aşırı kanı çıkardıktan hemen sonra, tüm yaraya SuperClot uygulayın.
3) Uygulanan toz üzerinde 1 ila 2 dakika direkt basınç için nemli bir gazlı bezle uygulayın.
4) Hemostaz ulaştıktan sonra, fazla tozu çıkarın.

AŞAMA 1

SuperClot®


Koruyucu kapağı saat yönünün tersine çevirerek çıkarın.

AŞAMA 2

SuperClot®


AMP® partikül dağıtıcısını bağlayın.

AŞAMA 3

SuperClot®


Aplikatör iyice sıkın.

AŞAMA 4

SuperClot®


Ürün şimdi kullanıma hazır.